Slyšeli jste už o tematicky zaměřených fondech? | Skvělá rada #19 - SM FinPro

Slyšeli jste už o tematicky zaměřených fondech? | Skvělá rada #19

❓🎯 Slyšeli jste už o tematicky zaměřených fondech? | Skvělá rada #19

Pojďme se dnes společně podívat na jeden tematický fond společnosti Amundi, zaměřující se na investice do převratných změn a inovativních společností s potenciálem exponenciálního růstu. 👩‍🔬🏭🚀

🙌 3x rychlejší než trh – to je potenciál růstu budoucnosti, investujte dnes do světa zítřka a využijte převratných inovací měnící náš každodenní život.

🧪 Unikátní fond investující do akcií společností, které mění pravidla hry díky převratným inovacím. Společností, které mění životní styl i spotřební zvyky, definují nové pracovní postupy a výrobní a komunikační procesy. Tzv. disruptivní/převratná inovace je fenomén, který není závislý na ekonomických podmínkách či tržních změnách, jde o změnu, novinku, která je natolik revoluční, že se stane běžným standardem.

ℹ️📈 Fond investuje do společností, které vytváří megatrendy produkující nezávislý růst, změnu zaběhlého trh nebo trh nový (např. Google, Paypal, CISCO, Siemens). Jedná se tak o jak typické inovátorské firmy, tak firmy, které jsou na trhu již desítky let a změnily svůj původní obchodní model, aby se staly leadery v oblasti inovací.

Šíření inovací se zároveň díky globalizaci a technologickému pokroku neustále zrychluje a tržby těchto společností rostou až 3x rychleji než trh (zdroj CPR AM). Výběr firem je založen na kvalitativní a de-korelační analýze (nezávislosti), kdy se vybírá ze 4 hlavních oblastí: digitální technologie, průmysl 4.0 (robotizace, automatizace), zdravotnictví a obnovitelné zdroje. 👨‍🚀 Získali ocenění nejlepší fond roku 2020 – 1. místo v soutěži Zlatá Koruna.

Video: https://www.amundi.cz/produkty/product/view/LU1734694620

#SMFinPro #mojeInvestice #SkvelaRada